• YARIM ALTIN
  7.903,00
  % 2,21
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8558
  % 0,26
 • € EURO
  35,2064
  % 0,31
 • £ POUND
  41,6668
  % 0,15
 • ¥ YUAN
  4,5299
  % 0,27
 • РУБ RUBLE
  0,3688
  % 0,71
 • BITCOIN/TL
  2156907,245
  % -1,03
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

Taksitli Nakit Avans Nedir

Taksitli Nakit Avans Nedir

Bugünkü makalemizde sizlere Taksitli Nakit Avans Nedir? ile alakalı ayrıntılı Yatırımlarımız yazısını paylaştık. Bugün Yazımızda ayrıca Taksitli Nakit Avans Nedir?  ile ilgili yanıtları da bulabilirsiniz.

Taksitli Nakit Avans Nedir?

Son zamanlarda haberlerde, reklamlarda ve billboardlarda sıkça görmeye başladığımız taksitli nakit avans, banka müşterileri ve kredi kartı kullanıcıları tarafından merak ediliyor. İçinde taksit ve nakit terimlerini bir arada bulunduran bu işlem, banka kullanıcılarına yepyeni bir seçenek sunuyor. Kredi kartı kullanıcıları, nasıl ki kartlarından nakit çekip, kartın ödeme günü geldiğinde faizi ile birlikte geri ödüyorsa, burada da aynı şey söz konusu.

Peki, taksitli nakit avans nedir? Kredi kartınızda, kullanılabilir limitiniz kadar miktara, nakit olarak sahip olabilirsiniz. Çok avantajlı koşullar ile, vadeli olarak geri ödeyebileceğiniz taksitli avans seçenekleri, aniden nakde ihtiyacınız olduğunda adeta acil yardım görevi görüyor.

Kredi kartı geçmeyen kurumlarda, nakit ödeme yapmanız gereken alışverişlerinizde, siz de taksitli nakit avans seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Taksitli Nakit Avans Hangi Bankalarda Kullanılır?

closeup wrinkled hands of a senior person holding some Turkish Lira. fifty and hundred turkish liras

İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi, Akbank, HSBC, ING Bank ve daha birçok banka müşterilerinin tercih edebileceği bu yöntem için, çekmek istediğiniz nakdin 200 TL ve üzeri bir rakam olması gerekiyor. Son günlerde, birçok banka müşterisinin kullanmaya başladığı taksitli nakit avans ödemelerinizi, artık 3 aya varan erteleme seçenekleri ile birlikte yapabilirsiniz.

Bu sistemden önce, kredi kartınızdan çektiğiniz nakit avansları, kartınızın ödeme günü geldiğinde, yüksek faiz oranları ile birlikte geri ödemeniz gerekiyordu.

Öyle ki, bu tip nakit avanslarda ödemeyi ertelediğiniz her gün için oldukça yüksek faizler ödemeniz gerekiyordu. Bu durumda, kart kullanıcılarının derdine derman bulundu. Kredi kartları için taksitli nakit avans seçeneği sunan bankanızdan, siz de 12 aya varan vade seçenekleri ile nakit alabilirsiniz.

Öğrencilerin bile artık kredi kartı sahibi olduğu günümüzde, tüm okul masrafları, kitap masrafları ve ödemeler için, 200 TL ve üzeri nakit alışverişlerinizde, kartınızdan nakit çekebilir ve taksitler halinde geri ödeyebilirsiniz. Nakit sıkıntısı yaşıyorsanız, siz de nakit avans çektiğiniz bankanın geri ödemesini, artık taksitler haline yapabilirsiniz.

Her ne kadar tüketiciler her türlü ödemesini kredi kartı ile yapıyor hale geldiyse de, hala nakit ödeme yapmanızı gerektiren işlemler var. Bu gibi durumlarda, birilerinden borç almak ya da bankalara kredi başvurusunda bulunmak yerine, taksitli nakit avans seçeneklerini tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Böylece düşük faiz oranları ile, siz de nakit sıkıntısı çekmeden ödemelerinizi yapabilir ve geri ödemesini taksitli bir şekilde yapabilirsiniz. Maximum Kart, Bonus Kart, Advantage kart ve daha birçok kartta geçerli olan taksitli nakit avans, 200 TL ve üzeri tüm nakit ihtiyaçlarınızda tercih edebileceğiniz bir ödeme seçeneğidir.

Araç çubuğuna atla