Taşıt Kredisinde Hayat Sigortası Zorunlu mu?

0 44

Bugünkü makalemizde sizlere Taşıt Kredisinde Hayat Sigortası Zorunlu mu? ile alakalı ayrıntılı Yatırımlarımız yazısını paylaştık. Bugün Yazımızda ayrıca Taşıt Kredisinde Hayat Sigortası Zorunlu mu?  ile ilgili yanıtları da bulabilirsiniz.

Taşıt Kredisi Nedir?

Aracınızla seyir halindeyken yaptığınız herhangi bir kazanın masraflarını karşılayacak taşıt sigortası niteliğini taşırken, aynı zamanda istediğiniz aracı almak için yetersiz kalan nakit için çekilecek avans ve kredi çekimleri ile banka aracılığı ile aracınızı alabileceğiniz ihtiyaç kredisidir. Tercih ettiğiniz banka ile anlaşma yaparak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme seçeneklerine göre uygun taşıt kredileri mevcuttur.

Taşıt Kredisine Başvuru Yaparken Hayat Sigortası da Yaptırmalı mıyım?

Taşıt kredi ödemesi henüz bitmemiş araç ile seyir halindeyken yaptığınız kaza sonucu oluşan hasarı sigortanız yoksa araç sahibi ya da kazaya sebep olan karşı taraf üzerinden hasar masrafı karşılanacaktır. Oysa taşıt kredisi için başvurduğunuz bankaya aynı zamanda hayat kredisi yaptırmış olsanız hasarın maliyetini sigorta üstlenecektir. Hayat sigortası yaptırmak, taşıt kredisi alan biri için zorunlu değildir.

Kişisel tercihe göre sadece kredi başvurusunda da bulunabilir, iki işlemi birden de yaptırabilir. Ama tavsiye edilen ikisine birden aynı anda başvuru yapmaktır. Aracınızla herhangi bir kaza yaptığınızda hasarlarınızı doğrudan sigorta üstlenmektedir ve sizi ağır bir yükten kurtaracaktır.

Araç alımı için taşıt kredisine başvuru yapanlar araçları kadar kendi hayatlarını da sigortalatmış olurlar. Taşıt Kredisinde Hayat Sigortası Zorunlu Mu? Herhangi bir zorunluluk yoktur.

Tamamen kişinin kendi tercih edebileceği bir işlemdir. Araç sahibi kaza esnasında ölürse bile taşıt kredisini bu hayat sigortasını üstlenmiş olacaktır. Aksi takdirde ödeme talimatı kefillere kalacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.