• YARIM ALTIN
  7.883,00
  % 1,96
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8658
  % 0,29
 • € EURO
  35,2182
  % 0,35
 • £ POUND
  41,6632
  % 0,15
 • ¥ YUAN
  4,5299
  % 0,27
 • РУБ RUBLE
  0,3693
  % 0,86
 • BITCOIN/TL
  2139360,198
  % -1,94
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

CEEK VR (CEEK) Coin Nedir Ceek Projesi

CEEK VR (CEEK) Coin Nedir Ceek Projesi

Bu yazımızda CEEK VR (CEEK) Coin Nedir? Ceek Projesi ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Geçtiğimiz yılın en çok kazandıran projelerinden Ceek VR’ı sizler için araştırdık. Bu yazımızda Ceek coin’in geleceğini ve projesini sizlere aktaracağız.

CEEK VR Projesi Nedir?

CEEK, üst kalitede sosyal sanal ve arttırılmış gerçeklik tecrübeleri sunan ödüllü bir metaverse geliştiricisidir. Amaçları, sanatçıların, yapıtlarını dijital olarak yeni gelir akışları ele geçirmek için şart olan araçlarla güçlendirmektir. Müzik sanatçılarına, sporculara, içerik üreticilerine ve organizatörlere mevcut ve gelişmekte olan sanal dünyanın kapsayıcı fırsatlarını sunmaktır.

CEEK VR sürdürülebilir ve esnek yapısıyla, uzun vadede tecrübelerini güçlendirir, hayran ve sanatçıları katılıma teşvik eder.

Bir konsere katılma, bir derste veya konferansta bulunma, bir spor müsabakasını izleme ve hem de bir tiyatronun içinde olmak gibi “paranın satın alamayacağı” özel tecrübelerin her vakit ve her yerden sosyal olarak simüle edilmesine imkan tanır.

Herkesin bildiği gibi dünyayı yine hayal ediyor, CEEK VR ile eğlence, öğrenme ve sosyal ağlarda yeni bir çağ başlatıyoruz. Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar herkesin erişebileceği özel tecrübeler yapıyoruz.

– Mary Spio (CEEK VR CEO’su)

CEEK VR nasıl çalışır?

CEEK VR’ın metaverse’i CEEKLAND’ı en iyi şekilde tecrübelemek için CEEK VR headset’in alınması önerilir. CEEKLAND’a, CEEK donanımınız veya rastgele bir VR donanımınız olmasa da ulaşabilirsiniz ancak optimum kullanıcı tecrübesi için VR donanımlar önerilmektedir.

Amazon üzerinden satın alınabilen CEEK Vr Headset ile CEEK platformundan yayınlanan gösterilerin, oyunların ve konserlerin içerisine tam dalış yapılabiliyor. CEEK donanımında 360 derece kesintisiz görüntü sunarak ambiyansı korumayı amaçlıyor. Donanım görsel odağı ve mercek mesafesini manuel olarak ayarlama imkanı sunuyor.

CEEK VR Headset İOS ve Android işletim sistemine sahip tüm akıllı telefon, tablet ve e-kitap okuyucuları ile uyumlu çalışabiliyor ayrıca PC, Mac ve akıllı televizyonlarla da uyumlu.

CEEK VR avantajları?

CEEK, metaverse’ün amacı sahneyi, muhasebeyi ve istatistiği bir arada toplayarak partnerlerin kar artışını sağlamaktır. Sözgelişi, CEEKLAND’da sergi açan bir ressam biletlerini aynı platform üzerinden satabilir ve sergisini ziyarete eden kullanıcıları çözümleme gruplarına ayırabilir. CEEK metaverse ile sanatçılar alan ve lojistik sınırlaması olmadan gösterilerini ve içeriklerini yüz milyonlara aynı an da sunabiliyor. CEEK metaverse’ün kullanıcılara sağladığı bir diğer avantaj ise platforma sizin çağrınız ile CEEK VR Headset kullanarak giriş yapan kullanıcı başına aldığınız ödüller.

CEEK VR Geleceği Nasıldır?

Uzmanlar, CEEK VR kuvvetli idare kadrosu, yatırımcıları ve ortaklıklarıyla sektördeki en gelecek vadeden projelerden biri olduğunu dile getiriyor. Projenin kurucusu ve CEO’su Mary Spio’nun yaşam öyküsü çok yönlü başarılarıyla göz kamaştırıyor. Uzay mühendisi ve teknoloji girişimcisi Spio, bir dönem hava kuvvetlerinde görev yaptıktan sonra Boeing, Lucas Films, Universal Music, Miami Çocuk Hastanesi ve Microsoft gibi sektör liderleri için teknolojiler geliştirdi. Başarılı bir yazar olan Spio’nun “a song for carmine” ve “It’s Not Rocket Science: 7 Game-Changing Reairs for Achieving Uncommon Success” isimli iki kitabı da bulunuyor.

CEEK VR gBETA ve Backstage Capital’den toplamda 7,2 milyon dolarlık yatırım ve teknik destek alıyor.

CEEK VR’ın iş ortaklıkları arasında Universal Music, Microsoft ve T-Mobile bulunuyor. Şirket Microsoft’tan uygulama geliştirme evresinde teknik destek alırken, Universal Music ile ortaklığı sayesinde BTS, Taylor Swift, Billie Eilish, Lady Gaga, Jay-Z, Rihanna, Adele, Lana Del Rey gibi başarılı sanatçılarla CEEK’in metaverse evreni CEEKLAND’de hayran buluşmaları ve konser olanakları ele geçiriyor. Universal Music bünyesinde yer alan Türk sanatçılar arasında ise, Ceza, MFÖ, Hayko Cepkin, Selda Bağcan ve Sıla gibi popüler sanatçılar bulunuyor. Projenin T-Mobile ile ortaklığı ise T-Mobile’ın ekstra data fiyatı olmadan Hudut bir şekilde CEEK yayınlarını kullanma avantajını kapsıyor.

Firmalar yatırım yaparken bir projenin ne kadar etkileyici olduğuna değil ne kadar karlı olduğuna bakarlar. Bu perspektif ışığında metaverse’ün geleceğinin sağlayacağı avantajlara bağlı olduğunu söyleyebiliriz. Metaverse’ün çözebildiği meseleleri incelersek listenin başına lojistik fiyatlarını ilave edebiliriz. Lojistik, tüm dünya ekonomisinin ortak meselesi ayrıca fiyat enflasyonlarının birincil tetikleyicisidir. Yalnızca lojistik meselenini çözerek milyarlarca dolar kar edip on milyonlarca kullanıcıya kavuşan Steam, Spotify, Netflix ve Epic Store gibi online dağıtım platformlarının performasını göz önünde bulundurarak bu platformların hizmetlerinden elde eden tecrübesi yoğunlaştırmayı amaçlayan metaverse’ün ve CEEK’in geleceğine değin projeksiyonlar oluşturmak olasıdır.

Ceek Coin Nedir?

CEEK coin, CEEK VR platformunun mahalli coinidir. Ethereum blockchain üzerinde ERC-20 tabanlı bir coin olan CEEK, madencilik yapılarak oluşturulamaz. CEEk coinin toplam arzı 1 milyar adettir dolaşımdaki arzı ise takriben 800 milyon adettir. CEEK VR mahalli para birimini:

 • CEEK VR platformunda sunulan hizmetlerin ödenmesi
 • CEEK VR platformunda sergilenen konser, sergi, gösteri ve etkinliklere giriş bedelini tahsil etme
 • CEEK NFT pazarında satışa çıkarılan NFT’lerin ödemenmesi
 • Coin sahiplerine gerçek dünyada örgütleyen toplantılara, gösterilere ve bağış etkinliklerine katılma hakkı sağlama gibi alanlarda kullanmayı tasarılıyor.

CEEK Coin Hangi Borsalardan Alınır?

Yatırımcılar Gate.io, Huobi Evrensel, KuCoin, MEXC, PancakeSwap, Paribu, Bitci, Bancor Network, LBank ve Phemex gibi büyük kripto para borsalarından CEEK coin para alabilir veya satabilirler.

CEEK Coin Yorumu

Ceek coini 1 saatlik periyotta incelediğimizde hacimlerin oldukça düşük izlediğini görebiliriz. CEEK, son 2 haftayı 0,2710 düzeyleri ile 0,2361 düzeyleri arasında salınım yaparak geçirdi. Teknik tarafta 0,2710 direncini hacimli bir şekilde kırabilirse 0,3252 – 0,3132 düzeyleri beklenebilir yeniden aşağı yönlü bir kırılım vaziyetinde 0,1959 – 0,1809 düzeyleri beklenebilir. Analistler tarafından akümülasyon mertebesinde olduğu öngörülen CEEK, son 20 günlük dönemde Bitcoin ile manalı bir korelasyon yakalayamadı bu vaziyet CEEK’in spekülatif bir yatırım aracı olmaktan çıkıp projesi ile öne çıkışına dair bir işaret olabilir. Temel tarafta projenin ortaklıklarını ve aldığı yatırımları izlemek, teknik tarafta ise hacimli düzey geçişlerini izlemek kısa ve orta vadede CEEK yatırımcıları için önemli olacaktır.

 

Araç çubuğuna atla