• YARIM ALTIN
  8.409,00
  % 0,25
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8575
  % -0,03
 • € EURO
  35,6705
  % -0,11
 • £ POUND
  42,3948
  % -0,15
 • ¥ YUAN
  4,5151
  % 0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3738
  % -0,02
 • BITCOIN/TL
  2165157,245
  % -2,58
 • BIST 100
  11.089,53
  % -0,74

Arbitrum Coin Nedir? Piyasadaki Son Durumu

Arbitrum Coin Nedir? Piyasadaki Son Durumu

Arbitrum Coin Nedir? Arbitrum Coin Piyasadaki Son Durumu Hakkında ayrıntılı bilgi sayfamızdadır. Arbitrum  Coin Nedir? Arbitrum Coin Piyasadaki Son Durumu Daha fazla bilgi almak istiyorsanız buyurun sitemize.

Arbitrum(ARB)  Coin Piyasadaki Son Durumu

Kripto para meraklıları için coin piyasasını yakından takip etmek son derece önemlidir. piyasayı yakından takip edenlerinde Arbitrum ‘ i duymamaları imkansızdır. İşe Arbitrum  hakkında bilinmesi gerekenler ve son durumu.

 • Piyasa değeri: $1,99B
 • Piyasadaki arzı: ARB1,28B
 • Toplam arzı: ARB0
 • Hacmi(24 saat için): $1,51B
 • Haftalık Değeri: +31,44%
 • Gün içindeki fiyat aralığı: 1,4986 – 1,6927

Arbitrum  hakkında şuan ki güncel bilgileri vermekteyiz. Güncel veriler her zaman değişime açıktır. Arbitrum  değişimi için sürekli takipte kalmayı unutmayınız.

Arbitrum Coin Nedir?

Arbitrum Coin bir kripto para birimidir ve Arbitrum Network’ün temel varlığıdır. Arbitrum Network, Ethereum ağı üzerinde çalışan bir ikinci katman ölçeklenebilirlik çözümüdür ve kullanıcıların Ethereum üzerindeki işlemlerini daha hızlı ve daha ucuz hale getirir.

Arbitrum Coin, kullanıcıların Arbitrum Network’ünde işlem yapmak için ödeme yapmalarına ve ağda işlem yapan doğrulayıcıları ödüllendirmek için kullanılır. Ayrıca, ağda yapılan işlemlerin doğrulanmasını sağlamak için kullanılan özel bir konsensüs mekanizması olan Optimistic Rollup’a dayanır.

Arbitrum Coin, ERC-20 token standardına uygun olarak Ethereum ağı üzerinde çalışır ve Arbitrum Network kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Ancak, Arbitrum Coin yalnızca ağda kullanılmak üzere tasarlandığından, diğer kripto para borsalarında veya platformlarında mevcut değildir.

Arbitrum Coin Kim Tarafından Ortaya Çıkmıştır?

Arbitrum Coin, Arbitrum Network’ün temel varlığı olarak, Offchain Labs tarafından geliştirilmiştir. Offchain Labs, 2019 yılında Ed Felten, Steven Goldfeder ve Harry Kalodner tarafından kurulan bir şirkettir.

Offchain Labs, Ethereum ağındaki ölçeklenebilirlik sorunlarına çözüm bulmak amacıyla Arbitrum Network’ün geliştirilmesine odaklanmaktadır. Arbitrum Network, Ethereum ağı üzerinde çalışan bir ikinci katman ölçeklenebilirlik çözümüdür ve Ethereum kullanıcılarına daha hızlı ve daha ucuz işlem yapma imkanı sunar.

Arbitrum Network’ün Optimistic Rollup adlı özel bir konsensüs mekanizmasıyla çalışması, ağın daha yüksek işlem hızlarına ve daha düşük ücretlere sahip olmasını sağlar. Arbitrum Coin de bu ağda kullanılan bir token olarak, Offchain Labs tarafından geliştirilmiştir ve ağdaki işlemleri gerçekleştirmek ve doğrulayıcıları ödüllendirmek için kullanılır.

Offchain Labs Kimdir?

Offchain Labs, blockchain teknolojilerine odaklanan bir teknoloji şirketidir. Şirket, Ethereum ağındaki ölçeklenebilirlik sorunlarına çözüm sunmak için geliştirilen Arbitrum Network’ün arkasındaki ekip tarafından kurulmuştur.

Offchain Labs’ın kurucuları, Ed Felten, Steven Goldfeder ve Harry Kalodner’dir. Ed Felten, Princeton Üniversitesi’nde bilgisayar bilimi profesörüdür ve aynı zamanda ABD Federal Ticaret Komisyonu’nun teknik danışmanıdır. Steven Goldfeder, Princeton Üniversitesi’nde bilgisayar bilimi doktorası yapmış ve kripto para birimleri ve blockchain teknolojileri konusunda uzmanlaşmıştır. Harry Kalodner ise Carnegie Mellon Üniversitesi’nde doktorasını tamamlamış ve blockchain teknolojileri üzerine araştırmalar yürütmüştür.

Offchain Labs, Arbitrum Network’ün yanı sıra Ethereum ağı için diğer ölçeklenebilirlik çözümleri de geliştiriyor. Şirket, blockchain teknolojilerinde ölçeklenebilik sorunlarına yönelik geliştirilen çözümlerle, blockchain teknolojilerinin daha geniş ölçekte benimsenmesine yardımcı olmaya çalışıyor.

Dogecoin(DOGE) Nedir? Ne Zaman Ortaya Çıkmıştır?

Hedera(HBAR) Coin Nedir? Piyasadaki Son Durumu Nedir?

XRP Coin Nedir? XRP Coin Ne Zaman Çıktı?

”Cardano(ADA) Coin Nedir? Son Durumu Nedir?

Fantom Coin Nedir? Fantom Coin Hakkında Her şey

Uniswap(UNI) Coin Nedir? Piyasadaki Son Durumu

Wrapped Bitcoin Nedir? Piyasadaki Son Durumu

Chainlink Nedir? Piyasadaki Son Durumu Nedir?

Toncoin Coin Nedir? Piyasadaki Son Durumu

Araç çubuğuna atla