• YARIM ALTIN
  6.270,00
  % -0,64
 • AMERIKAN DOLARI
  28,8647
  % -0,25
 • € EURO
  31,6102
  % -0,51
 • £ POUND
  36,6246
  % -0,32
 • ¥ YUAN
  4,0448
  % -0,25
 • РУБ RUBLE
  0,3249
  % -0,40
 • BITCOIN/TL
  1090892,639
  % -1,27
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Fantom Coin Nedir? Fantom Coin Hakkında Her şey

Fantom Coin Nedir? Fantom Coin Hakkında Her şey

Kripto para takipçileri tarafından yakından takip edilen Fantom Coin Nedir? Fantom Coin Hakkında Her şey   Bu gibi Cardano coin hakkındaki tüm bilgiler aşağıdaki yazımızda ayrıntılı yazacağız.

Kripto para ile ilgilenenler için Fantom  coini duymamaları neredeyse imkansız. O yüzden öncelikle Fantom coinin şuan ki piyasa değerini, Piyasa arzını, toplam arzını ve gün aralığından bahsedeceğiz.

 • Piyasa değeri:$1,70B
 • Piyasadaki arzı: FTM2,77B
 • Toplam arzı: FTM3,18B
 • Hacmi(24 saat için):$647,77M
 • Haftalık Değeri: +33,07%
 • Gün içindeki fiyat aralığı: 0,5984 – 0,6382

Fantom coin hakkında şuan ki güncel bilgileri vermekteyiz. Güncel veriler her zaman değişime açıktır. Fantom coin değişimi için sürekli takipte kalmayı unutmayın.

Fantom Coin Nedir?

Fantom, işletmeler için hızlı ve ölçeklenebilir çözümler sunmayı amaçlayan bir blockchain platformudur. Saniyede binlerce işlemi işlemesini sağlayan Lachesis konsensüs algoritmasını kullanır. Platformun yerel kripto para birimine FTM adı verilir ve takas aracı olarak, ağ katılımcılarını teşvik etmek ve işlem ücretlerinin ödenmesi dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için kullanılır. Fantom, merkezi olmayan uygulamalar için bir ekosistem sağlamayı ve gerçek zamanlı ödemeleri ve akıllı sözleşmeleri desteklemeyi amaçlıyor.

Fantom coin, 2018 yılında Fantom Foundation tarafından yayınlanmıştır. Fantom Foundation, blockchain teknolojisi ve uygulamaları konusunda uzman bir grup tarafından kurulmuş bir kuruluştur.

Fantom Foundation, Fantom blockchain platformunun ve FTM kripto para biriminin yönetimini ve geliştirilmesini amaçlamaktadır. Fantom Foundation, platformun performansını ve güvenliğini artırmak için çalışan bir ekiple birlikte çalışır ve aynı zamanda platformun ekosistemi için uygulamalar ve hizmetler geliştirir. Fantom Foundation, ayrıca platform hakkında endüstri liderleri ve kullanıcılar arasında fikir alışverişi yapmak ve kamuoyunu bilgilendirmek için bilgilendirme ve tanıtım faaliyetleri de düzenler.

Blockchain Teknolojisi Nedir?

Blockchain, bir veri yapısıdır ve birbirine bağlı bloklar şeklinde bir veri zinciri oluşturur. Bu bloklar, işlemleri ve diğer verileri içerir ve bu verilerin değiştirilmesi veya silinmesi mümkün değildir. Bu nedenle, blockchain tamamen güvenli, şeffaf ve merkezi olmayan bir veri tutma sistemi sağlar.

Blockchain teknolojisi, ilk olarak Bitcoin gibi kripto para birimlerinde kullanılmıştır, ancak sonra diğer uygulamalar için de kullanılmaya başlanmıştır. Örneğin, smart contract teknolojisi ve dezentralize uygulamalar için blockchain kullanılabilir. Ayrıca, veri paylaşımı, dijital ödemeler ve mali kayıtlar gibi birçok farklı sektör için de uygulanabilir.

Lachesis konsensüs Algoritması Nedir?

Lachesis, Fantom blockchain platformunda kullanılan bir konsensüs algoritmasıdır. Lachesis, bir blockchain ağındaki işlemlerin doğruluğunun onaylanması için kullanılan bir yöntemdir. Lachesis, bir blok zincirinde veri değişikliklerinin nasıl yapılacağını ve bu veri değişikliklerinin nasıl dağıtılacağını belirler.

Lachesis, birbirine bağlı ağ noktalarından oluşan bir ağ tabanlı bir konsensüs algoritmasıdır ve veri değişikliklerini hızlı ve güvenli bir şekilde onaylar. Bu nedenle, Lachesis, diğer konsensüs algoritmalarına göre daha hızlı ve esnek bir performans sunar ve bu da daha hızlı ve daha fazla işlemi destekleyen blockchain ağları oluşturmaya olanak tanır.

Kripto para hakkındaki daha fazla yazımıza göz atmak isteseniz aşağıda bulunmaktadır.

Dogecoin(DOGE) Nedir? Ne Zaman Ortaya Çıkmıştır?

Hedera(HBAR) Coin Nedir? Piyasadaki Son Durumu Nedir?

XRP Coin Nedir? XRP Coin Ne Zaman Çıktı?

”Cardano(ADA) Coin Nedir? Son Durumu Nedir?

Araç çubuğuna atla