• YARIM ALTIN
  8.384,00
  % -0,47
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8802
  % 0,05
 • € EURO
  35,6582
  % -0,09
 • £ POUND
  42,4263
  % 0,00
 • ¥ YUAN
  4,5175
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3792
  % 1,43
 • BITCOIN/TL
  2182606,535
  % -1,03
 • BIST 100
  11.026,23
  % -0,57

Gram Altın Almanın Kolay Yolu Ponte Gold (GOLDp) Nedir

Gram Altın Almanın Kolay Yolu Ponte Gold (GOLDp) Nedir

Bu yazımızda Gram Altın Almanın Kolay Yolu Ponte Gold (GOLDp) Nedir? ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Gram altın almanın kolay bir yolunu sunan Ethereum tabanlı GOLDp, somut olarak devlet lisanslı kasalarda saklanır ve Bitexen teminatı ile kullanıcılara alım satım olanağı sağlar. GOLDp ile ilgili ayrıntılara içeriğin devamında erişebilirsiniz.

GOLDp (Ponte Gold) Nedir?

GOLDp, her bir token’in 0,01 gram altın değerine eşit olduğu bir dijital varlıktır. Destek varlık olarak kullanılan fiziksel altın, 995 milyem ayarında (0.995 saflık derecesinde), LBMA tarafından akredite edilmiş rafineriler tarafından üretilen, global geçerliliğe sahip standart altın külçelerinden oluşmaktadır. GOLDp yatırımcılarına gram altının %1‘ine eşdeğer token alma fırsatı sunar. Bunun yanı sıra GOLDp’ye 1 doların altında bir bakiye ile dahi yatırım yapmak olasıdır.

Satın alınan her bir token karşılığındaki altın Golden Global Bank aracılığıyla Loco London muadil banka hesaplarında veya Borsa İstanbul (BIST) Değerli Madenler ve Taşlar piyasasında fiziksel olarak tutulur. BIST nezdinde Golden Evrensel Bank hesaplarında tutulan tüm altın külçeleri için BIST Connect web platformu üzerinden oluşturulabilen “kasa gizleme raporu” evrakları mevcuttur.

Ponte Küresel likiditenin sağlanması için belirli bir piyasa hacmi oluşana kadar piyasa yapıcı rolü üstlenmekte, spot altın piyasası ve token ücreti arasında ücret istikrarını bozacak farklılıkların oluşumunu engellemek üzere alım satım işlemleri gerçekleştirmektedir. Golden Global Bank, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Müessesesi lisanslı bir bankadır ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin alakalı yönetmelik ve yasalarına uyum içinde çalışmaktadır.

Ponte Gold Token Ekonomisi ve Teknik Özellikler

Ethereum blockchaini üzerinde çalışan GOLDp, ERC-20 protokolüne göre üretilmiştir. ERC-20 altyapısı ile çalışan tüm Ethereum cüzdanlarında saklanabilme özelliğine sahiptir. Güvenli bir şekilde Ethereum blokzinciri üzerinde çalışmakta olan GOLDp tokenlerı, fiziksel olarak kasalarda saklanan altın miktarı ile 1:1 oranda üretilir veyahut yok edilir. GOLDp’nin ilk arzı 1 milyon token olacak şekilde ayarlanmıştır.

Teknik bilgiler:

Projenin Isimi: Ponte Gold

Projenin Belirteci: GOLDp

Başlangıç Arzı: 1.000.000.000

Basamak Sayısı: 2 (1 GOLDp Token, en fazla 2 basamaklı bir yapıya ayrılabilir. Mesela 1.15 GOLDp.)

İşlem Fiyatı: 0

Projenin Web sitesi: pontegold.com

Projenin İzahname Adresi: İzahname (White Paper) için buraya tıklayabilirsiniz.

GOLDp Nasıl Alınır?

GOLDp’yi 7/24 Bitexen borsası üzerinden satın almak ve satmak olasıdır. GOLDp satın almak isteyen okuyucularımız alakalı sayfaya buradan ulaşım sağlayabilirler.

Araç çubuğuna atla