• YARIM ALTIN
  7.868,00
  % 1,45
 • AMERIKAN DOLARI
  32,7912
  % 0,06
 • € EURO
  35,1370
  % -0,08
 • £ POUND
  41,7609
  % -0,04
 • ¥ YUAN
  4,5197
  % 0,04
 • РУБ RUBLE
  0,3721
  % 0,56
 • BITCOIN/TL
  2174586,750
  % 0,44
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

Nasıl Bitcoin Hesabı Alabilirim?

Nasıl Bitcoin Hesabı Alabilirim?

Günümüzde artık milyonlarca kişinin birden fazla bitcoin hesabı bulunmaktadır. Peki bu kişiler nasıl bitcoin piyasasına giriyor? Bitcoin hesabı almak bu kadar kolay mı? Ne şekilde bitcoin piyasasına girebilirim? Bu yazımızda bu soruların cevabını veriyoruz.

Bitcoin Hesabı Nedir?

Bitcoin hesabı, kullanıcıların bitcoin ve diğer kripto paralarını saklaması, işlem yapması ve kontrol etmesi için kullandıkları bir adrestir. Bir bitcoin hesabı, özel veya genel anahtarları içerir. Özel anahtar, kullanıcının kripto paralarını işlem yapmasını ve kontrol etmesini sağlar. Genel anahtar ise, kullanıcının kripto paralarının nereye gönderildiğini ve nereden geldiğini takip etmesini sağlar.

Bitcoin hesabı oluşturmak için kullanıcılar, bir cüzdan yazılımına veya cüzdan hizmetine ihtiyaç duyarlar. Bu yazılımlar veya hizmetler, kullanıcıların özel ve genel anahtarlarını oluşturmalarına ve cüzdanlarına yönetmelerine olanak tanır.

Bitcoin hesabı, kullanıcıların bitcoin ve diğer kripto paralarını güvenli bir şekilde saklamasına, işlem yapmasına ve kontrol etmesine olanak tanır

Günümüzde bitcoin hesabı almak artık çok kolay. Sadece banka hesabı olması bile yeterli olmaktadır. bitcoin hesabı açmak için GDAX veya BitStamp gibi sitelerle ulaşabiliriz. Bitcoin`e bu gibi sitelerden sahip olabilirken ayrıca da bitcoin ile alakalı açık arttırma sitelerinden de alabiliriz. Bitcoin satın alımları ise kendi içerisinde diğer bitcoin hissesi ile takas yoluyla alabilirken banka yoluyla nakit, kredi kartı veya banka transferleri ile de yapılabilir.

bitcoin

Bitcoin Cüzdanı Nedir?

Bitcoin cüzdanı denilenince aslında kelime olarak “Cüzdan” kelimesinden anlam olarak farklı değildir. Bitcoin cüzdanı denilence aslında banka hesabı ile olarak da açıklanabilir. Peki banka hesabından farkı nedir? Bitcoin cüzdanı denilince akla iki farklı çeşiti olduğu akla gelmelidir. Bunlardan ilki “yazılım cüzdanı”dır. Yazılım cüzdanı kendinize ait olan bir telefon veya bilgisayarınız varsa bilgisayar üzerinden de girebileceğiniz bir cüzdan hesabıdır. Telefon ya da bilgisayar şahsa ait olduğundan bu cüzdanın korunması da size aitdir. Yani kısaca şifre çalınması  yada hesap çalınması kısaca sizin sorumluluğunuz ait olmaktadır. Kişiye ait bir yükleme olduğu için “yazılım cüzdanı” ilk başlayanlar için kafa karışıklığı yaratabilmektedir.

Ikinci cüzdan çeşidi olan “Web cüzdanı” ise üçüncü kişiler tarafından yapılan bir cüzdan biçimidir. Bunun kullanımı daha kolay olmakla beraber güvenilirlik açısından bazen sakıncalı durumlar yaratabilmektedir. Çünkü bu konuda bir çok kişi tarafından dolandırılmaya açıkta olabilmektedir. Bu yüzden güvenilir siteler tarafından yapılması daha iyi olacaktır.  

Diğer bir önemi olan Vidt Coin hakkında daha fazla bilgi almak isteseniz şuradan ulaşabilirsiniz.

Araç çubuğuna atla