• YARIM ALTIN
  8.381,00
  % -0,06
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8771
  % -0,02
 • € EURO
  35,7153
  % -0,05
 • £ POUND
  42,5347
  % 0,08
 • ¥ YUAN
  4,5135
  % -0,20
 • РУБ RUBLE
  0,3743
  % 0,01
 • BITCOIN/TL
  2167265,184
  % -3,23
 • BIST 100
  11.089,53
  % -0,74

TRX Coin Geleceği 2023-25 (GÜNCEL) – TRON Coin Yorum

TRX Coin Geleceği 2023-25 (GÜNCEL) – TRON Coin Yorum

TRX Coin Geleceği 2023-25 (GÜNCEL) – TRON Coin Yorum 2022 ve diğer yıllar için fiyat analiz ve yorumları bu yazımızda sizlerle. TRX Coin geleceği ile ilgili aramalar son zamanlarda yatırımcılar tarafından yapılmaktadır. Farklı yabancı kaynaklardan TRX Coin yorum görüşleri, haber, yorum ve fiyat analizlerini bir araya getirdik. Yazımızı sonuna TRX Coin geleceği hakkında yatırım için yeterli fikir sahibi olacaksınız. Kısaca TRX Coin nedir, projesi ile alakalı bilgi sunalım.

Tron TRX coin nedir?

Tron blockchain tabanlı merkeziyetsiz bir dijital platformdur ve kendi coini TRX ile çalışır. 2017 yılında Sinagpur’da kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Tron Vakfı tarafından çıkarılmıştır. Tron’un amacı dijital içerik paylaşımında global bir eğlence sistemine evsahipliği yapmaktır.

İlk önceleri Asya merkezli olan Tron daha sonra dünya çapına yayılmıştır ve 50 milyondan fazla Tron hesabı vardır.

Justin Sun tarafından kurulan Tron, Singapur ve San Francisco’daki ofislerinde faaliyetlerini yüürtmektedir.  Justin Sun aynı zamanda BitTorrent, dosya paylaşım programının da CEO’sudur.

TRX’i özel kılan ve kullanıcıları kendilerine çekmesini sağlayan en önemli unsur, eğlence ve içerik paylaşım platformu olmasıdır. Tron’u, dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir kullanıcıyla içerik veya uygulama oluşturup, paylaşabileceğiniz yeni nesil bir sosyal medya kuruluşu olarak düşünebilirsiniz.

 

Tron yazının kaleme alındığı saatte 0,065 dolar bandında işlem görüyor. Tron en yüksek değerini 5 Ocak 2018’de 30 cent ile gördü.

Tron TRX coin nedir?

Tron TRX açık kaynaklı bir kripto para birimidir. Tron, dağıtılmış depolama teknolojisi ile ücretsiz, küresel bir dijital eğlence içerik sistemi oluşturmayı amaçlayan ve dijital içeriğin kolay ve uygun maliyetli bir şekilde paylaşılmasına olanak tanıyan blok zinciri tabanlı merkezi olmayan bir platformdur.

 

Tron TRX coin geleceği nasıl?

TRON COİN GELİŞTİRİCİLERİ HERKESİN KATILABİLECEĞİ BİR EKOSİSTEM OLUŞTURMA HEDEFLERİ OLDUĞUNU SÖYLÜYORLAR.  TRON’UN BU AÇIDAN ÖNE ÇIKAN BAZI ÖZELLİKLERİ ŞUNLAR:
Kullanıcılar daha ucuz maliyetli işlem yapabilecekler. Tron coin platformu üzerinde kullanılan farklı DApp fonkisyonlarını kullanabilecekler
Gelecek açısından Tron coin ile ilgili herkesin katkıda bulunacağı bir ekosistemle Tron’un gelişmesi planlanıyor.
Tron’un bir kaç yıl içinde 500 kat büyüyeceğine inanan uzmanlar var.

TRX coin nasıl çalışır?

Trx coin bir depolama katmanına, bir çekirdek katmana ve bir de uygulama katmanına bölünmüş üç katmanlı bir mimari ile çalışmaktadır.

TRX coin çalışma şekli

 • Depolama katmanı: TRX coin , blok depolamadan oluşan dağıtılmış bir depolama protokolüne sahiptir. Hızlı işlem ve kolay güncellemeler için tasarlanmış bir grafik veri tabanı kullanmaktadır.
 • Çekirdek katmanı: Platformun ana katmanı olan çekirdek katmanı, akıllı sözleşmeler, hesap yönetimi ve fikir birliği dahil olmak üzere birçok modüle ev sahipliği yapmaktadır. Java, bu platformun akıllı sözleşme dilidir.
 • Uygulama katmanı: Geliştiriciler bu katman üzerinde dapp oluşturup dağıtabilir, ayrıca kendi işlemlerini özelleştirebilir ve düzenleyebilir.

Tron TRX coin madenciliği var mı?

TRX coin PoS algoritması kullandığı için madencilik uygulanmamaktadır.

Bilindiği gibi çoğu kripto paralarda madencilik işlemi yapılırken bazılarında ise yapılamaz. Örneğin Ripple ve Stellar gibi kripto paraların madenciliğini yapılmamaktadır. Bunun en önemli nedeni ise kullanmış oldukları algoritmadır. Zaten bu kripto paraların hepsi Bitcoin’in aksine üretilmiş durumda ve bu kripto paralar emanet hesaplarda tutulmaktadır. Örneğin Ripple, emanet hesaplarda tuttuğu XRP coin’leri şirket gelişimini finanse etmek için belli aralıklarla piyasaya sürüyor.

TRX coin de PoS algoritması kullanması sebebiyle madenciliği olmayan kripto paralardan biridir.

Merkezsiz içerik protokolü olan TRX coin 4 çalışma prensibi ile çalışır

 • Veri özgürlüğü: Her türlü içerik özgür ve kontrol olmayacak şekilde platforma yüklenir ve depolanır.
 • İçerik sağlama: İçerikler karşılığında dijital varlık kazanılır. Ve platform bu şekilde kendi kendine var olmayı sürdürür.
 • Kişisel ICO: Platform üyeleri ICO düzenleyerek geliştirdiği Dapp projelerinin dağıtımını yapabilir ve diğer üyeler bu uygulamayı satın alarak ICO ile birlikte gelen diğer hizmetlerden faydalanabilir.
 • Altyapı: Dağıtımlı dijital varlıklara al sat imkanı, ve kullanıcılara otonom oyun oynama fırsatı sunmaktadır.

TRX coin nereden nasıl satın alınır?

Tron coin, günümüzde pek çok yerel ve global borsalardan USD/TRX, BTC/TRX gibi pariteler ile satın alınılabilir. Tron alımında global bir borsa tercih etmek istiyorsanız, günlük 1 milyar doları aşan işlem hacmi ve kimlik onaysız işlem yapılabilmesi ile ön plana çıkan Binance borsasından Trx coin satın alabilirsiniz. Ülkemizde ise  pek çok borsa aracılığıyla TRX Coinlerinize kavuşabilirsiniz.

TRX coin piyasada ne durumda?

Güvenli bir şekilde bu piyasadaki projelerin bir çoğunun çökeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bazıları sadece fon toplamak için başlayıp sonra ortadan kayboldular. Ama çoğunluğu sadece kağıt üzerinde bir fikir gerçek anlamda ise işe yaramaz.

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’e bu konuda şöyle konuşuyor:

” Bazı iyi fikirler var ama buna karşın çok daha fazla kötü fikirler var, ve çok çok daha kötü fikirler var ve bazıları da ciddi olarak tam bir dolandırıcılık.”

Tron TRX coin iyi bir yatırım mıdır?

Bu soruya kimi uzmanlar evet derken kimileri de hayır cevabı veriyor. Hayır diyenler TRX’in spekülatif bir değeri olduğunu ve piyasa olgunlaştıkça Tron’un güç olarak zayıfladığını iddia ediyorlar.Tron ekosistemini kendini kanıtlayamamış kişiler yönetiyor ve gelecek 5 yıl Tron için hayatta kalma süreci olacak diyorlar. Bunun yanında bazı uzmanlar ise olumlu konuşuyor ve Tron TRX için büyük bir potansiyel olduğunu söylüyorlar. Bu uzmanlara göre Tron TRX coin son trendlere uyum sağlayarak gelişiyor.

TRX coin artıları eksileri 

 TRX coin artıları

 • Tron coin kullanıcıdan kullanıcıya işlem imkanı sunuyor, konsensus mekanizması var,akıllı sözleşme protokolü var, online şans oyunlarını destekliyor ve oyunlarda kripto takası yapabiliyorsunuz ve blockchain uygulamalarında esneklik sağlayabiliyor.
 •  Tron’un sunulan teknik çözümleri ölçeklenebilirliğini genişletiyor, çünkü  ağında önemli eğlence içeriği sürdürebildiği için Tron  coin kendi ekosisteminde  oyun paralarını desteklemenin yanında, çok miktarda uygulama çalıştırabiliyor. Bunların hepsi gelecekte devasa bir kullanıcı tabanı oluşturabilir.
 • Tron blockchaininin çok büyük bir iş hacmi var çünkü Tron saniyede 2000 den fazla işlem gerçekleştiriyor. Bu miktar Ethereum ve Bitcoinin günlük kullanımdaki miktarını geçiyor.

 TRX coin eksileri

 • Pekçokları Tron ekibini aşırı hırslı olmakla eleştiriyor demiştik. Mesela  10 yıllık yol haritası. Bu yol haritasında hedeflerine nasıl ulaşacaklarının net olmaması bir eksi.
 • Tron TRX fiyatı belirsiz haberlere, skandallara maruz kalıyor, TRX ilişkili skandal haberler ve söylentiler yaygın durumda. Bir grup yatırımcının TRON ofisini basmaları TRX hakkında şüphelere yol açmıştı. Bu kişiler Tron’un sahte olduğunu iddia etmişti. Tron yöneticileri de bu söylentilere net ve güçlü cevap vermiyorlar.

Tron Coin Fiyat Tahmini 2022, 2023, 2025, 2030

Aşağıda kripto para uzmanlarının Tron Coin hakkında yaptıkları fiyat tahminlerini paylaştık. Bu gelecekteki fiyat tahminleri Tron Coin’in temel ve teknik analizi sonucunda uzmanlar tarafından yapılan fiyat tahminleridir. Söz konusu bu TRX fiyat tahmini ile HepKredi sitesinin herhangi bir ilgisi yoktur.

Tron Coin Geleceği 2022

Kripto para uzmanları 2022 yılında Tron Coin’in yükselişine devam etmesini bekliyor. Tron Coin fiyat tahmini 2022 yılı için ortalama 0.15 dolar civarında.

Tron Coin Geleceği 2023

Uzmanlar 2022 yılında olduğu gibi 2023 yılında da Tron Coin’in yükselmesini ve hatta diğer kripto para birimlerinin önüne geçmesini bekliyor. Tron Coin fiyat tahmini 2023 yılı için ortalama 0.3 dolar civarında.

Tron Coin Geleceği 2024

2025 yılında gerçekleşmesi beklenen boğa sezonu nedeniyle Tron Coin’e olan talebin artış göstermesi bekleniyor. Tron Coin fiyat tahmini 2024 yılı için 0.45 dolar civarında.

Tron Coin Geleceği 2025

Tron Coin fiyat tahmini 2025 yılı için 0.6 dolar civarında. Ancak 2025 yılının sonlarına doğru aşırı bir satış baskısının oluşması ve Tron Coin’in 0.4 dolara kadar düşmesi bekleniyor.

Tron Coin Geleceği 2026

2026 yılında Tron Coin’in düşüşüne devam etmesi bekleniyor. Tron Coin fiyat tahmini 2026 yılı için ortalama 0.45 dolar civarında.

Tron Coin Geleceği 2027

2027 yılında Tron Coin’in tekrardan yükseliş hareketine geçmesi bekleniyor. Tron Coin fiyat tahmini 2027 yılı için ortalama 0.55 dolar civarında.

Tron Coin Geleceği 2028

Tron Coin’in 2028 yılında da değerinin yükselmesi bekleniyor. Tron Coin fiyat tahmini 2028 yılı için yaklaşık olarak 0.75 dolar civarında.

Tron Coin Geleceği 2029

2030 yılında gerçekleşmesi beklenen boğa sezonu dolayısıyla 2029 yılında Tron Coin’e olan talebin artış göstermesi bekleniyor. Tron Coin fiyat tahmini 2029 yılı için yaklaşık 0.85 dolar.

Tron Coin Geleceği 2030

Kripto paralara yatırım yapan birçok kişi 2030 tarihinde gerçekleşmesi beklenen boğa sezonunu bekliyor. Söz konusu bu boğa sezonunda Tron Coin’in de büyük bir yükselişe geçmesi bekleniyor. Tron Coin fiyat tahmini ortalama 1.1 dolar civarında. Aynı zamanda bir coin yakım işlemi gerçekleşirse Tron Coin’in 1.25 dolara kadar yükselmesi bekleniyor.

Araç çubuğuna atla