• YARIM ALTIN
  7.882,00
  % 1,94
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8618
  % 0,28
 • € EURO
  35,2151
  % 0,34
 • £ POUND
  41,6460
  % 0,11
 • ¥ YUAN
  4,5288
  % 0,24
 • РУБ RUBLE
  0,3707
  % 1,23
 • BITCOIN/TL
  2153268,703
  % -1,09
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

Tether Coin Nedir? Piyasadaki Son Durumu

Tether Coin Nedir? Piyasadaki Son Durumu

Tether Coin nedir? Piyasadaki son durumu hakkında her şey yazımızdadır. 

Tether Coin Piyasadaki Son Durumu

Tether coin hakkında merak ettiklerinizi kısaca açıklıyoruz. Tether coinin piyasadaki değeri, piyasa arzı, gün aralığı kısaca hemen hemen her konusu hakkında değerlendirme yapıyoruz.

 • Piyasadaki değeri:$67,80B
 • Gün aralığı: 0,9999 – 1,0002
 • Piyasadaki arzı: USDT67,79B
 • Günlük Hacmi: $28,81B
 • Haftalık Değeri: 0%

Tether Coin Hakkında Kısaca Bilgilendirme

Tether, Brock Pierce, Reeve Collins, and Bart Stephens tarafından 2014 yılında kurulmuştur. Tether, bir finansal para biriminin değerine bağlı olarak değerini koruyan bir stablecoin’dir. Örneğin, ABD doları gibi. Tether’in amacı, Bitcoin gibi diğer kripto para birimlerinin açıkça fiyat volatilitesine sahip olmayan bir kripto para birimi sunmaktır. Tether, ödeme aracı olarak kullanılır ve geleneksel fiatsal para gibi kullanılabilir, bu da kripto para borsalarındaki işlemlerde kullanmak için cazip hale getirir.

Stablecoin, kripto para birimlerinin fiyat volatilitesini minimize etmek amacıyla oluşturulan bir para birimidir. Stablecoin, genellikle bir fiat para biriminin değerine (örneğin, ABD doları) ya da altın fiyatına bağlı olarak yapılandırılır ve bu yapılandırma sayesinde fiyatlarının daha istikrarlı olması amaçlanır. Bu, kripto para birimleri arasında ödeme veya yatırım yaparken daha güvenli bir opsiyon sunar.

Brock Pierce Kimdir?

Brock Pierce, kripto para birimi ve blockchain alanında bir girişimci ve yatırımcıdır. En çok ABD dolarının değerine sabitlenmiş bir stablecoin olan Tether’in ve Block.one ve Blockchain Capital gibi diğer blockchain şirketlerinin kurucu ortağı olarak bilinir. Pierce aynı zamanda tanınmış bir hayırseverdir ve çeşitli hayır işlerinde yer almıştır. İlk günlerinden beri kripto para birimi endüstrisinde önemli bir figür olmuştur ve endüstrinin gelişmesinde ve büyümesinde kilit bir oyuncu olmaya devam etmektedir.

Reeve Collins Kimdir?

Reeve Collins, en çok ABD dolarının değerine sabitlenmiş bir stablecoin olan Tether’in kurucu ortağı olarak tanınan bir girişimci ve teknoloji yöneticisidir. Collins, finansal teknoloji ve kripto para endüstrilerinde geniş deneyime sahiptir ve diğer birçok blockchain tabanlı şirketin geliştirilmesi ve piyasaya sürülmesinde yer almıştır. Kripto para ve blockchain teknolojisi alanında bir düşünce lideri olarak kabul edilmekte olup, sektörde danışman ve yatırımcı olarak aktif olmaya devam etmektedir.

Bart Stephens Kimdir?

Bart Stephens, en iyi kripto para birimi ve blok zinciri alanındaki en eski ve en aktif risk sermayesi şirketlerinden biri olan Blockchain Capital’in kurucu ortağı olarak bilinen bir risk sermayedarı ve girişimcidir. Ayrıca, ABD dolarının değerine sabitlenmiş bir stablecoin olan Tether’in kurucu ortağıdır. Stephens, kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisi alanında bir düşünce lideri olarak kabul ediliyor ve sektördeki birçok başarılı şirkette ilk yatırımcılardan biri oldu. Risk sermayedarı ve danışman olarak sektörün gelişmesinde ve büyümesinde aktif rol oynamaya devam etmektedir.

Kripto para hakkındaki daha fazla yazımıza göz atmak isteseniz aşağıda bulunmaktadır.

XRP Coin Nedir? XRP Coin Ne Zaman Çıktı?

Dogecoin(DOGE) Nedir? Ne Zaman Ortaya Çıkmıştır?

Hedera(HBAR) Coin Nedir? Piyasadaki Son Durumu Nedir?

 

Araç çubuğuna atla