• YARIM ALTIN
  8.378,00
  % -0,49
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8742
  % 0,07
 • € EURO
  35,6558
  % -0,10
 • £ POUND
  42,4667
  % 0,09
 • ¥ YUAN
  4,5178
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3789
  % 1,34
 • BITCOIN/TL
  2184527,695
  % -1,08
 • BIST 100
  11.033,79
  % -0,50

Uniswap(UNI) Coin Nedir? Piyasadaki Son Durumu

Uniswap(UNI) Coin Nedir? Piyasadaki Son Durumu

Kripto para takipçileri tarafından yakından takip edilen Uniswap(UNI) Coin Nedir? Piyasadaki Son Durumu nedir. Bu  yazımızda Uniswap coinden  bahsedeceğiz. Uniswap  coin hakkındaki tüm bilgiler aşağıdaki yazımızda ayrıntılı yazacağız.

Kripto para ile ilgilenenler için Uniswap  coini duymamaları neredeyse imkansız. O yüzden öncelikle Uniswap coinin şuan ki piyasa değerini, Piyasa arzını, toplam arzını ve gün aralığından bahsedeceğiz.

 • Piyasa değeri: $5.123.382.739
 • Piyasadaki arzı: UNI762,21M
 • Toplam arzı: 1.000.000.000
 • Hacmi(24 saat için): $123.927.517
 • Haftalık Değeri: +1,80%
 • Gün içindeki fiyat aralığı: 6,7552 – 7,0126

Uniswap coin hakkında şuan ki güncel bilgileri vermekteyiz. Güncel veriler her zaman değişime açıktır. Uniswap coin değişimi için sürekli takipte kalmayı unutmayın.

Uniswap Coin Nedir?

Uniswap, kullanıcıların merkezi bir değiş tokuşa ihtiyaç duymadan kripto para ticareti yapmalarına izin veren, Ethereum blok zinciri üzerine kurulu merkezi olmayan bir değişim protokolüdür. Protokolün yerel belirtecine UNI denir.

UNI bir ERC-20 belirtecidir, yani Ethereum blok zinciri üzerine kuruludur ve tüm Ethereum cüzdanlarıyla uyumludur. Belirteç, kullanıcıları Uniswap ağına katılmaya ve protokolü yönetmeye teşvik etmek için oluşturuldu.

UNI belirteçleri, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için kullanılır:

 1. Likidite sağlama: Kullanıcılar, Uniswap havuzlarına likidite ekleyebilir ve bunun için ödül olarak UNI belirteçleri alabilir.
 2. Yönetişim: UNI token sahipleri, Uniswap protokolünde değişiklikler önerebilir ve oylayabilir.
 3. Ücretler: Uniswap platformundaki işlem ücretlerinin bir kısmı, zaman içinde tokenin toplam arzını azaltmaya yardımcı olan UNI tokenlerini satın almak ve yakmak için kullanılır.

Şubat 2023 itibariyle, UNI’nin dolaşımdaki arzı 1 milyar jetonun üzerindedir ve jetonun piyasa değeri birkaç milyar dolardır. UNI, birkaç büyük kripto para borsasında işlem görür ve diğer kripto para birimleri gibi alınıp satılabilir. Bununla birlikte, kripto para birimlerine yatırım yapmanın riskli olabileceğini ve tüm kripto para birimleri gibi UNI’nin değerinin değişken olabileceğini unutmamak önemlidir.

Uniswap Coin Kim Tarafından Kurulmuştur

Uniswap coin veya UNI, Uniswap protokolünün kurucuları tarafından oluşturulmuştur. Uniswap, Ethereum blockchain üzerinde inşa edilmiş merkezi olmayan bir borsa protokolüdür. Protokolün kurucuları, Hayden Adams, Noah Zinsmeister, Dan Robinson ve Kain Warwick’dır.

UNI, Uniswap protokolünün bir parçası olarak oluşturulan bir ERC-20 tokenidir. Token, Uniswap protokolünde kullanıcıları teşvik etmek ve protokolü yönetmek için oluşturulmuştur. UNI ayrıca, kullanıcıların likidite sağlamasını teşvik etmek için ödül olarak verilebilir.

Uniswap ve UNI, merkezi olmayan finans (DeFi) ekosisteminde önemli bir rol oynamaktadır ve kripto para birimi topluluğu tarafından geniş bir şekilde kabul edilmektedir.

Kripto para hakkındaki daha fazla yazımıza göz atmak isteseniz aşağıda bulunmaktadır.

Dogecoin(DOGE) Nedir? Ne Zaman Ortaya Çıkmıştır?

Hedera(HBAR) Coin Nedir? Piyasadaki Son Durumu Nedir?

XRP Coin Nedir? XRP Coin Ne Zaman Çıktı?

”Cardano(ADA) Coin Nedir? Son Durumu Nedir?

Fantom Coin Nedir? Fantom Coin Hakkında Her şey

Araç çubuğuna atla